Czego potrzebują Twoje włosy?

Przesuszone, przypominają siano. Źle pielęgnowane, straszą rozdwojonymi końcówkami. Twoje włosy ewidentnie domagają się troski. Jeśli chcesz przywrócić im zdrowy wygląd, musisz zacząć o nie dbać.

Pamiętaj, że suszenie włosów gorącym strumieniem powietrza, prostowanie rozgrzaną do czerwoności prostownicą, a nawet przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu – są to czynniki negatywnie wpływające na kondycję Twojej czupryny. Do tego jeszcze dochodzą niedobory witamin i minerałów, które bardzo szybko dają o sobie znać poprzez włosy. To znak, że musisz zacząć działać!

Co dolega Twoim włosom?

Nieodpowiednia pielęgnacja włosów bardzo szybko daje o sobie znać. Czupryna staje się przesuszona. Włosy stają się słabe, więc wypadają. Do tego może dochodzić jeszcze łupież, który jest efektem stosowania drażniących kosmetyków (podrażnienia uaktywniają bytujące na skórze głowy drożdżaki).

Zabiegi pielęgnacyjne

Jeśli widzisz, że Twoje włosy nie wyglądają najlepiej, zafunduj im odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. W pierwszej kolejności zacznij od podcięcia włosów – jest to działanie regeneracyjne. Usuniesz w ten sposób rozdwojone końcówki, których w żaden inny sposób nie da się wyeliminować.

Możesz też zdecydować się na specjalistyczną kurację w salonie fryzjerskim. Sauna na włosy oraz inne zabiegi nawilżające sprawią, że czupryna wreszcie przestanie być przesuszona.

Zadbaj o wzmocnienie kwasami omega

Czy wiesz, dlaczego Norweżki mają niezwykle zadbane włosy – lśniące i mocne? To zasługa ich codziennej diety, która obfituje w nienasycone kwasy tłuszczowe. Te dobroczynne substancje odpowiadają za wzmocnienie włosów, pozwalając na powrót do doskonałej kondycji. Stają się błyszczące i odporne na rozdwajanie końcówek.

Jeśli i Ty chcesz mieć włosy jak Norweżki, musisz wprowadzić do swojego codziennego menu nienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasy omega 3 i omega 6 pomogą zadbać o włosy. Badania naukowe wykazują, że to właśnie one odpowiadają za poprawę kondycji czupryny. Sprawiają, że stają się lepiej nawilżone, nie łamią się – przez co nie mają skłonności do rozdwajania.

Gdzie szukać kwasów omega?

Mówi się, że najlepszym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych są ryby. Problem w tym, że zawierają one nie tylko kwas omega 3 czy omega 6. Zwykle stanowią bogactwo … substancji toksycznych. Obfitując w metale ciężkie czy dioksyny i PCB, działają negatywnie na nasze zdrowie.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być suplementacja. Wybierając produkty Nordic Naturals, można mieć pewność wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Naturalne suplementy zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe pozyskiwane z surowców najwyższej jakości. Jakości, która jest synonimem zdrowia i skuteczności. To, że pozbawione są substancji toksycznych, potwierdzają liczne badania przeprowadzane zgodnie z wytycznymi m.in. WHO.

 

Wzmacniasz włosy – wspierasz cały organizm

Tak naprawdę suplementacja kwasami omega nie koncentruje się wyłącznie na poprawie kondycji włosów. Zażywając preparaty zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe, działasz na cały organizm. Bo właśnie tak wielopłaszczyznowym działaniem charakteryzują się kwasy omega.

Naturalne suplementy od Nordic Naturals zawierające kwas omega 3 i omega 6:

  • wspomagają układ krążenia, zmniejszając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych,
  • wpływają korzystnie na układ nerwowy, poprawiając samopoczucie,
  • wspomagają dobrą pamięć oraz koncentrację,
  • opóźniają procesy starzenia się mózgu,
  • ułatwiają proces odchudzania,
  • zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory,
  • wpływają korzystnie na narząd wzroku, poprawiając jakość widzenia,
  • wspierają zdrowie stawów,
  • poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego.

Dobroczynne działanie nienasyconych kwasów tłuszczowych potwierdzają liczne badania naukowe. Dzięki temu masz pewność, że korzystny wpływ nie tylko na włosy, ale również cały organizm nie jest wyłącznie wymysłem. Kwasy omega naprawdę działają, dlatego warto włączyć je do codziennej diety.