NNKT zbawienne dla cery

Promienna i zdrowa cera, bez przedwczesnych oznak starzenia – to marzenie wielu kobiet. Niestety nieodpowiednia pielęgnacja oraz prowadzony tryb życia bardzo często negatywnie odbijają się na kondycji skóry. Można jednak o nią zadbać – i to bez konieczności poddawania się nowoczesnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

suplementy, witaminy na zmarszczki


Tajemnicą młodego i promiennego wyglądu są składniki skrywające się w naturze. Mowa o NNKT, czyli niezbędnych nienasyconych kwasach tłuszczowych. Wśród nich ogromną rolę odgrywają kwasy omega 3.


Kwasy omega 3, czyli co?

Do grupy kwasów omega 3 należą najbardziej znane: kwas dokozaheksaenowy (DHA), kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz kwas alfa- linolenowy (ALA). W przeciwieństwie do witamin czy innych substancji odżywczych, organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować. A to oznacza konieczność dostarczania ich z zewnątrz – z pożywienia lub pod postacią suplementów.


Wpływ kwasów omega 3 na cerę

Kwasy omega 3 należą do rodziny prekursorów hormonów tkankowych (m.in. prostaglandyny, leukotrieny) – związków wyróżniających się wysoką aktywnością biologiczną.

Dlatego też kwasy omega 3:

  • redukują zaczerwienienia i podrażnienia,
  • pozwalają na utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia,
  • zapobiegają utracie wody przez naskórek,
  • łagodzą objawy trądziku.

Są więc gwarancją zdrowego wyglądu, pozwalając na wyeliminowanie wielu problemów skórnych.

Kwas omega 3 w walce z trądzikiem

Niedobór kwasów omega 3 może prowadzić do pogrubienia się i łuszczenia naskórka oraz do zaburzeń w syntezie hormonów tkankowych. Efekt? Skóra staje się przesuszona, podrażniona. Jednocześnie zwiększa się ryzyko powstawania zaskórników. Jednocześnie nadmiar kwasów nasyconych stwarza dogodne warunki do rozwoju bakterii odpowiedzialnych za trądzik pospolity. Dostarczając więc organizmowi większą dawkę nienasyconych kwasów tłuszczowych zamiast kwasów nasyconych, można skutecznie wspomóc leczenie trądziku.

Kwas omega 3 w walce z przedwczesnym starzeniem się skóry

Nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas omega 3, odgrywają znaczącą rolę we właściwym funkcjonowaniu bariery naskórkowej. Warto mieć świadomość, że w efekcie utraty wody z warstwy rogowej może dochodzić do zmniejszenia elastyczności i zwiększonej miękkości skóry. Zaś utrzymujący się dość długo stan odwodnienia najczęściej sprzyja powstawaniu nieestetycznych zmarszczek. Odpowiada za to nieprawidłowy skład chemiczny tzw. cementu międzykomórkowego – struktury stanowiącej barierę nie dopuszczającą do utraty wody z naskórka. A ponieważ jednym ze składników cementu jest właśnie kwas omega 3, jego niedobór odpowiada za wiele problemów skórnych, w tym przedwczesne powstawanie zmarszczek.

Chcesz wyglądać młodo? Postaw na kwas omega 3

Recepta na młody wygląd jest prosta. Wystarczy wzbogacić codzienną dietę w odpowiednią dawkę nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym: w kwas omega 3. Znajdziesz go w wielu produktach spożywczych: przede wszystkim w rybach i owocach morza. Także i oleje roślinne oraz orzechy zawierają ten składnik, jednak w bardzo małych ilościach. Dlatego zaleca się przede wszystkim spożywanie ryb. Ale tylko teoretycznie…

Warto bowiem mieć świadomość, że ryby – mimo iż stanowią bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych – dostarczają dodatkowe składniki. Problem w tym, że one nie działają prozdrowotnie na organizm. Wręcz przeciwnie, mają właściwości silnie toksyczne. Szczególnie w rybach poławianych z hodowli można znaleźć potężną porcję substancji szkodliwych, m.in. metali ciężkich oraz dioxyn.

Nie oznacza to wcale, że musisz zrezygnować z dobroczynnego działania kwasów omega 3. Wystarczy sięgnąć po naturalne suplementy diety, które uzupełniają niedobory NNKT. Produkty Nordic Naturals zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe pozyskiwane z oleju rybiego. Pozbawione są jednak wszelkich substancji toksycznych, czego potwierdzeniem są liczne badania.

NNKT to najprostszy sposób do tego, by zadbać o zdrowie i promienny wygląd swojej cery – niskim kosztem. Wystarczy rozszerzyć swoje codzienne menu o kwasy omega, zmniejszając jednocześnie udział nasyconych kwasów tłuszczowych.